Vannas istabas tīrīšana ne vienmēr ir patīkams uzdevums, ko vienmēr gribas atlikt. Un pēc kāda laika mēs pamanām, ka dzelteni traipi ar kaļķakmeni un varbūt pat rūsu. Mēs skrienam pirkt reklamētos līdzekļus un pēc tam sūdzamies, ka tie nav iedarbojušies.
Bet patiesībā mūsu senči jau sen ir atraduši veidu, kas ar šīm problēmām tiek galā daudz labāk un ātrāk nekā jaunie veikalu līdzekļi. Galu galā ne tik sen mēs visi dzīvojām daudz vienkāršāk nekā tagad, bet mūsu māmiņu un vecmāmiņu tualetes vienmēr spīdēja no tīrības.
Galvenie piesārņojuma veidi tualetes podā ir šādi:
1. Urīnveida akmeņi ir sacietējis aplikums zem tualetes poda malas un uz sieniņām dzeltenīgi brūnganā krāsā. Tas rodas minerālvielu dēļ urīna sastāvā. Ja skalošana nav pārāk intensīva, daļa urīna paliek ūdenī un parādās uz māla virsmas.
2 – pastāvīgi parādās kaļķakmens kaļķakmens. To rada krāna ūdenī esošie sāļi, kas pēc laika nosēžas uz dibena un sieniņām un kļūst par pelēcīgi dzeltenīgu aplikumu, ko var būt ļoti grūti notīrīt.
3. Rūsas – traipi rodas dzelzs koncentrācijas dēļ ūdenī un vecu cauruļu dēļ.
Taču, ja tualetes pods netiek tīrīts katru dienu, šie traipi, sajaucoties ar zarnu baktērijām un urīnu, noslāņojas viens uz otra. Tādējādi tualetes pods var kļūt par dažādu mikrobu uzkrāšanās vietu, no kā labāk izvairīties. Tagad es jums pastāstīšu par tīrīšanas metodēm, kas jāizmanto periodiski.
Balinātājs
Šo līdzekli, kā izrādās, daudzi cilvēki piemēro nepareizi. Tāpēc daži cilvēki apgalvo, ka ar to tualetes pods netiek ļoti labi iztīrīts.
Ielejiet šo līdzekli jau tīrā tualetes podā vakarā un atstājiet to līdz rītam. Tikai šajā gadījumā notiek kvalitatīva dezinfekcija no nepatīkamas smakas, mikrobiem un pat nedaudz noņem rūsu.
Pārtikas sāls
Lielisks veids, kā tikt galā ar nepatīkamu smaku no tualetes poda un vienlaikus padarīt to spīdīgu. Manam dzīvesbiedram ir 2 noslēpumi, kā notīrīt tualetes podiņu ar sāli.
Viens no tiem ir ļoti vienkāršs: vakarā mēs notīrām tualetes podiņu kā parasti, lai viss spīdētu. Un tad mēs iemetam sauju sāls notekcaurulē un maigi izkaisām to pa poda iekšpusi. Sāls piešķirs papildu spīdumu un novērsīs nepatīkamu aromātu.
Vēl viena metode ir paņemt sauju sāls un iebērt to tējkannā. Pievieno litru ūdens un ļauj tam uzvārīties. Pēc tam atdzesējiet līdz 45 grādiem un ielejiet to visu tualetes podā un atstājiet līdz rītam. Šajā laikā šķīdums labi notīrīs aplikumu un iznīcinās mikrobus.
Borskābe
Pulveris jāielej tieši tualetes podā un ar birstīti vai taisnu lupatu jāuzber uz samitrinātās virsmas. Pēc tam atstājiet to uz pāris stundām, lai netīrumi mīkstinātos, un tad notīriet. Skābe likvidēs gan mikrobus, gan netīrumus.
Lasi vēl: Divas zīmes ir zvaigžņu favorīti 2025. gada pavasarī: kas viņi ir un kāpēc viņi būs veiksmes centrā
70 % etiķis
Šis etiķa veids ir tehnisks, un to pārdod celtniecības nodaļās. Tualetes poda bļodu iepriekš nomazgā un ielej glāzi tehniskā etiķa tieši notekcaurulē. To visu izkliedē uz tualetes virsmas un atstāj uz stundu. Pēc tam mazgā kā parasti: aplikums ātri atdalīsies, jo etiķis to ir pietiekami mīkstinājis.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Aktrise Ilze Vazdika jeb ”Mildiņa” atklājusi patieso iemeslu kādēļ aizgāja prom no teātra un TV ekrāniemby Sandra Ločmele
- Pat pirtī ir vēsāk – pēc siltās ziemas nāks ļoti karsta vasara un sinoptiķi nosauc iespējamos grādusby Sandra Ločmele
- Maigās biezpiena bulciņas ar marmelādi – gardums, kas vienkārši kūst mutēby Anete Vītola